لطفاً کمی صبر کنید!

نظرسنجی

به نظر شما اشخاصي که بدون توجه به اصول اخلاق حرفه اي اقدام به سرقت و کپي غيرقانوني مطالب ساير وبسايتها از جمله COPYBAZAR مي نمايند، تا چه اندازه مي توانند مورد اعتماد مخاطبين خود، قرار بگيرند؟به کانال ما در تلگرام بپیوندید

آخرین اطلاعات، قیمتها و فروشهای ویژه در:

https://telegram.me/COPYBAZAR
صفحه اصلی/مشاوره خرید / سؤال متداول
 
  معیارهای انتخاب دستگاه فتوکپی جهت مدارس و مراکز آموزشی
 

امروزه با افزایش سطح علمی و آموزشی جامعه و تشدید رقابت بین دانش آموزان، دانشجویان و حتی مراکز آموزشی مختلف، نیاز به تکثیر سریع مطالب، جزوات و آزمونهای مختلف و اختصاصی در طول دوره های آموزشی، بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شود.

در چنین شرایطی دردسترس بودن تجهیزاتیکه در اسرع وقت و با کمترین هزینه ممکن کار تکثیر و مستندسازی را انجام دهند، به نیازی غیر قابل انکار در مراکز علمی و آموزشی تبدیل گشته است.

در این مقاله سعی خواهیم نمود بطور خلاصه به مهمترین فاکتورهایی که بایستی هنگام انتخاب و خرید دستگاههای فتوکپی و پرینتر مد نظر قرارگیرند، اشاره نمائیم تا بدین ترتیب مدیران محترم بتوانند ضمن برآوردن نیازهای روزمره، سرمایه گذاری مطمئن و بلندمدتی برای مجموعه تحت مدیریت خود انجام دهند.1- توان دستگاه خریداری شده متناسب با نیازها می باشد؟

قبل از خرید دستگاه بهتر است آماری از حجم تکثیر داشته باشید. آگاهی از میانگین کپی مورد نیاز ماهانه و سالانه، وهمچنین حداکثر حجم کار در اوج پیک کاری،( مانند ایام امتحانات ) کمک شایانی در انتخاب بهترین گزینه خواهد نمود.

توجه داشته باشید، چنانچه اطلاعات دقیقی از کارکرد گذشته در دسترس ندارید می توانید با مراجعه به فاکتورهای خرید و مصرف کاغذ، یا کپی و پرینتهای برونسپاری شده در دوره های گذشته آماری تقریبی بدست آورید.

متاسفانه بکرات مشاهده می شود که برخی فروشندگان، صرفا با توجه به بودجه خریداران و بدون در نظر گرفتن حجم کار آنان، اقدام به معرفی و فروش دستگاههای ضعیفی می نمایند که توان جوابگویی به نیازهای مشتریان در روزهای حساس و پرکار را ندارند و خیلی سریع خراب وکنار گذاشته می شوند.2- دستگاه خریداری شده چه مدت پاسخگوی نیازهای مجموعه آموزشی خواهد بود؟بهتراست در زمان انتخاب دستگاه نیم نگاهی نیز به نیازهای آینده مجموعه داشته باشید، تا دستگاه خریداری شده با افزایش تعداد دانش آموزان و آزمونها در میان مدت و بلندمدت بتواند جوابگوی نیازها باشد.در غیر اینصورت، پس از مدت زمان کوتاهی، دوباره نیاز به ارتقاء دستگاهها پیدا خواهید کرد.3- سرعت تکثیر اسناد در دستگاه انتخابی چقدر است؟سرعت چاپ برخی دستگاهها به مقدار قابل ملاحظه ای کند می باشد.

انجام عمل تکثیر سوالات امتحانی با این دستگاهها، بخصوص در فصل امتحانات کار زمانبر و پر مشقتی خواهد بود.توصیه می شود دستگاهی با سرعت 50 برگ پرینت و کپی در دقیقه یا بیشتر تهیه نمائید، تا سرعت عمل قابل قبولی در تهیه اسناد و سوالات داشته باشید.در نظر داشته باشید که دستگاههای با سرعت کمتر از 40 برگ در دقیقه بیشتر کاربرد شخصی و مدیریتی داشته و برای تکثیر محدود اسناد محرمانه و ... در واحدهای مدیریتی و حراست سازمان کاربرد دارند . پیشنهاد چنین دستگاههایی از سوی برخی فروشندگان ، به مراکزی که در روزهای خاص، با حجم بالایی از تکثیر روبرو هستند کاری غیر تخصصی و غیر حرفه ای می باشد که متاسفانه امروزه به کرات اتفاق می افتد.

4- تغذیه اسناد و تهیه  کپی دو رویه بصورت اتوماتیک، چه اهمیتی دارد؟چنانچه دستگاه شما توان تغذیه اتوماتیک اسناد را نداشته باشد، باید شخصا تک تک اسناد را روی شیشه دستگاه قرار داده و کلید استارت را فشار دهید.همچنین اگر دستگاه شما فاقد دوبلکس باشد باید بصورت دستی برگه های کپی شده را برگردانده و روی طرف دوم آنها کپی بگیرید.

در هر صورت فقدان این امکانات باعث افزایش زمان تکثیر و حتی خطای اپراتور و اتلاف کاغذ مصرفی خواهد گردید.5- ترتیب( سورت ) و منگنه کردن اتوماتیک پرینتهای تهیه شده، چه تاثیری در روند امور خواهد داشت ؟عمل مرتب کردن و منگنه زدن پرینتها در مواقعی که تعداد برگه های مورد نیاز هر دانشجو یا دانش آموز بیشتر از یک برگ باشد کاری ضروری و غیر قابل اجنتاب می باشد.دستگاههایی که چنین امکانی را بصورت اتوماتیک در خاتمه کار در اختیارتان قرار می دهند،  صرفه جوئی قابل ملاحظه ای، در نیروی انسانی و زمان شما در پی خواهند داشت.6- دستگاهی که می خواهیم خریداری کنیم توان چاپ روی چه سایزی از کاغذها را باید داشته باشد؟هر چند که نیاز اصلی مراکز آموزشی، چاپ روی کاغذ استاندارد A4 می باشد ولی چاپ اطلاعیه ها و برخی ویژه نامه ها جهت نصب روی بولتن آموزشی نیازمند سایز A3 می باشد که باید زمان خرید دستگاه مد نظر قرار گیرد.

علاوه بر این دستگاههای سایز A4 جهت استفاده خانگی تولید می شوند که جهت استفاده در مراکز آموزشی کاربرد و عملکرد لازم را ندارند.

7- دستگاهی که می خواهیم خریداری کنیم توان چاپ روی چه گرماژی از کاغذها را باید داشته باشد؟بهتر است دستگاه خریداری شده توان چاپ روی مقوا یا کاغذهای با گرماژ بالا را نیز داشته باشند تا در صورت نیاز به چاپ روی کاغذهای سنگینتر مانند کارت شناسائی و ... به بن بست نخوریم.8- هزینه مواد مصرفی  تا چه اندازه برایمان مهم می باشد؟گران یا ارزان، فقط  یکبار هزینه جهت خرید دستگاه پرداخت می شود درحالیکه هزینه استفاده از آن در بلند مدت همیشگی و غیر قابل اجتناب خواهد بود.

بی توجهی به هزینه های استفاده دستگاه ممکن است در مدت زمان استفاده، چندین برابر بیشتر از قیمت خود دستگاه هزینه برای شما تحمیل نماید.

بسیار اتفاق می افتد که هزینه های دستگاهها چنان بالا می روند که استفاده از آنها بهیچ عنوان توجیه اقتصادی پیدا نمی کند و مصرف کننده همیشه بدلیل بالا بودن هزینه های تعمیرات متحمل خسارات فراوانی گشته و ناچار به خرید دستگاهی با هزینه استفاده کمتر می گردد.

مثال قابل درک این موضوع خودروهایی هستند که علیرغم انجام کار مشابه هزینه های تعمیرات، قطعات و مصرف سوخت بالایی به صاحبانشان تحمیل می کنند.9- تامین قطعات یدکی مورد نیاز در آینده به چه ترتیبی خواهد بود؟تامین مواد مصرفی و قطعات یدکی برخی از دستگاهها، انحصاری بوده و از طریق کانالهای خاص و بتعداد محدود و غیر رقابتی وارد بازار مصرف می گردند.بطور طبیعی قیمت این لوازم، بسیار گرانتر از موارد مشابه بوده وهزینه های سرسام آوری را نیز به مصرف کننده تحمیل می نمایند.

اطمینان خاطر از وجود شبکه های متعدد و موازی جهت تامین مواد مصرفی و قطعات یدکی باعث آرامش خاطر و کاهش هزینه های نگهداری خواهد گردید.10- انجام سرویس در زمان خرابی چقدر زمانبر و هزینه بر خواهد بود؟

باید هنگام خرید دستگاه از هزینه های تعمیرات، قراردادهای سرویس ونگهداری و تعهدات و توانائی های فروشنده اطلاع کامل کسب نمائیم.

در نظر داشته باشید که دستگاه کپی را نمی توانید مدت زیادی، بدون انجام سرویسهای دوره ای و منظم، استفاده نمائید.لذا اطمینان از توانمندیهای فروشنده جهت تامین موادمصرفی، قطعات یدکی و دانش فنی جهت تعمیرات تخصصی دستگاه، آرامش خاطر شما را در بلند مدت در پی خواهد داشت.در حال حاضر دستگاههای زیراکس مدلXEROX WorkCenter 5755XEROX WorkCenter 5855انتخابهای مطمئنی برای مراکز آموزشی و شرکتها بشمار می آیند.

همچنین مطالب زیر را مطالعه فرمائید:شرائط فروش اقساطی بدون بهره ویژه مدارس و مراکز آموزشی

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین و بروزترین دستگاهها با تلفنهای زیر تماس حاصل فرمائید.

88491532 021

3064518 0912

33372018 041

1151519 0914 


بالای صفحه

Copyright 2007-2017 Azerbaijan Office Equipments - All Rights Reserved. (Best viewed in: Firefox and Google Chrome)

بالای صفحه
清洁护理加适当的丰胸按摩。现在正当的美容院里,丰胸产品做的也做的很成熟丰胸产品,小编觉得,如果你有经济实力的话,又想节约时间,可以尝试一下。一般3-5周就能有一定疗效丰胸方法。但是平时自己也得适当保养哦。比如洗澡时,得采用冷热交替法来清洁胸部,同时给胸部做做按摩操丰胸酒酿蛋。以乳头为中心,顺时针由乳房外缘向内侧划圈,两侧乳房各做20次。可以促进乳腺组织周围血液循环酒酿蛋丰胸产品。坚持下来会看到乳房开始翘挺哦!